Here are your 2013 Reebok CrossFit Games qualifiers.
Here are your 2013 Reebok CrossFit Games qualifiers.
Africa
Man
David Levey
Woman
Carla Nunes Da Costa
Team
CrossFit Platinum
More Africa Regional coverage here.
Asia
Man
Michael Mogard
Woman
Nicole Tainatongo
Team
CrossFit Asia
More Asia Regional coverage here.
Australia
Men
Rob Forte
Chad Mackay
Brandon Swan
Women
Kara Webb
Ruth Anderson Horrell
Pip Malone
Teams
Schwartz's CrossFit Melbourne
CrossFit Active
CrossFit Horizons
More Australia Regional coverage here.
Canada East
Men
Albert-Dominic Larouche
Simon Paquette
Women
Camille Leblanc-Bazinet
Michele Letendre
Teams
Lusine CrossFit
CrossFit Select
More Canada East coverage here.
Canada West
Men
Lucas Parker
Tyson Takasaki
Women
Heather Gillespie
Erin Light
Teams
The CENTAURS (Fraser Valley CrossFit)
Team Taranis (CrossFit Taranis)
More Canada West coverage here.
Central EAst
Men
Rich Froning
Scott Panchik
Dan Bailey
Graham Holmberg
Marcus Hendren
Women
Jennifer Smith
Michelle Kinney
Lindy Wall
Teams
CrossFit Mayhem
Indy North Black (CrossFit Indy North)
CrossFit New Albany
More Central East coverage here.
More live coverage here.
EUROPE
Men
Lacee Kovacs
Mikko Salo
Frederik Aegidius
Mikko Aronpää
Women
Samantha Briggs
Caroline Fryklund
Katrin Tanja Davidsdottir
Teams
Team Reebok CrossFit Nordic
Thor (CrossFit Stodin)
CrossFit Reykjavik
More Europe Regional coverage here.
Live coverage here.
Latin America
Man
Orlando Trejo
Woman
Courtney Modecki
Team
CrossFit 7 Mile
More Latin America Regional coverage here.
Mid Atlantic
Men
Ben Smith
Gary Helmick
Jordan Troyan
Women
Christy Phillips
Gretchen Kittelberger
Michelle Crawford
Teams
CrossFit Explode
RAW Training (CrossFit RAW)
CrossFit Wilmington Team A
More Mid Atlantic Regional coverage here.
More live coverage here.
North Central
Men
Kyle Kasperbauer
Justin Allen
Alex Nettey
Women
Elisabeth Akinwale
Stacie Tovar
Deborah Cordner Carson
Teams
CrossFit Kilo
QCCF - Live Uncommon (Quad City CrossFit)
CrossFit 515
More North Central Regional coverage here.
Live coverage here.
NOrth East
Men
Austin Malleolo
Daniel Tyminski
Eric Magee
Women
Danielle Horan
Amanda Goodman
Kaleena Ladeairous
Teams
Team Dynamix (CrossFit Dynamix)
CFNE Team A (CrossFit New England)
CrossFit King of Island Park
More North East Regional coverage here.
Live coverage here.
North West
Men
Bryan Miller
Ben Stoneburg
Ryan Swobody
Women
Rory Zambard
Ashleigh Moe
Emily Carothers
Teams
CrossFit Fort Vancouver
Jet City CrossFit
CrossFit Spokane Valley
More North West Regional coverage here.
Northern California
Men
Jason Khalipa
Neal Maddox
Garret Fisher
Marcus Filly
Women
Alessandra Pichelli
Ashley Carriveau
Margaux Alvarez
Teams
CrossFit 808
Diablo CrossFit Anejo
Rocklin CrossFit
More NorCal Regional coverage here.
Live coverage here.
South Central
Men
Mike McGoldrick
Aja Barto
Roy Gamboa
Women
Jenn Jones
Cassidy Lance
Holly Mata
Team
CrossFit Dallas Central
Atomic CrossFit
Get Lifted
More South Central Regional coverage here.
Live coverage here.
South East
Men
ZA Anderson
Travis Mayer
Daniel Petro
Women
Talayna Fortunato
Anna Tunnicliffe
Emily Friedman
Team
CrossFit Atlanta Formulx
CrossFit Adrenaline
CrossFit RX
More South East Regional coverage here.
South West
Men
Matt Chan
Matt Hathcock
Zach Forrest
Women
Tiffany Hendrickson
Natalie McLain
Emmalee Moore
Teams
Hack's Pack UTE (Ute CrossFit)
Front Range CrossFit
Ute All-Stars (Ute CrossFit)
More South West Regional coverage here.
More live coverage here.
Southern California
Men
Josh Bridges
Kenneth Leverich
Wes Piatt
Women
Lindsey Valenzuela
Becca Voigt
Valerie Voboril
Kristan Clever
Team
Invictus (CrossFit Invictus)
Team CDR Redlands (CrossFit CDR Redlands)
Paradiso CrossFit Venice
More Southern California Regional coverage here.
Live coverage here.